Menu Zavřeno

Otužilci Žluté lázně

Na jaře 2019 jsme otevřeli venkovní posilovnu ve Žlutých lázních určenou především k funkčním, kruhovým a cross tréninkům. Zlepšující se dovednosti od vytrvalosti, obratnosti a výbušnosti až po sílu jsem po každém tréninku slavil koupelí ve Vltavě. Když skončilo léto a já se koupání nechtěl vzdát, založil jsem na Facebooku událost Otužování ve Žlutých lázních.
Začátky otužování – historicky první skupina

Mělo se jednat o pravidelné nedělní otužování pro kamarády...

Mělo se jednat o pravidelné nedělní otužování pro kamarády, ale zájem byl tak velký, že nyní je z otužování pravidelná společenská událost, která je pro každého začátečníka i pokročilého pod mým vedením zcela ZDARMA. Dnes už se počet pravidelných návštěvníků blíží k půlstovce a za tuto zimu prošlo otužováním ve Žlutých už více než 100 lidí.
Otužování ve Žlutých lázních se vážně stalo příjemnou pravidelnou nedělní událostí, na kterou je zván opravdu každý. Probíhá v přátelské atmosféře celoročně každou neděli v 10:00  ZDARMA a zúčastňují se jednotlivci, sportovci i rodiny s dětmi.

10 důvodů, které mě nutily v otužování pokračovat

  1. Posilování psychiky.
  2. Posilování imunity.
  3. Zlepšující se cirkulace krve.
  4. Zlepšující se kvalita spánku.
  5. Pokles zánětlivých onemocnění.
  6. Urychlení regenerace.
  7. Zvyšující se hormonální aktivita.
  8. Upevňování disciplíny.
  9. Podpora spalování tuků.
  10. Otužování je navíc snadné a ZADARMO.

Jak otužování ve Žlutých lázních probíhá?

Ze všeho nejdříve se společně zahřejeme pomocí běžecké abecedy a základních cviků s vlastním tělem.  Nikdy nesmí chybět příjemná přátelská atmosféra a dobrá muzika. Následně se svlékneme, pomalu se prodýcháme. Průběh samotného otužování se liší dle již nabytých zkušeností jednotlivců. Důležitý je individuální přístup, ve vodě stráví začátečníci samozřejmě jinou dobu než ti zkušení.
Pro některé otužování končí prvním kolem. Zahřejí se a dají si čaj. Zkušenější mohou absolvovat více kol. Nakonec se ale také zahřejeme, dáme si teplý nápoj a plní zážitků vše s novými přáteli sdílíme. Následně nás čeká už jen oběd. Buď v pohodlí domova, nebo mohou otužilci zůstat v areálu Žlutých lázních, kde je spousta restaurací, barů, míst k opalování, ale i sportovního vyžití pro dospělé i děti.

Chceš se otužovat s námi? Přidej se každou neděli v 10:00!